PANEL CUBICLE SMAIRSET DMVLA MOT220VAC-CT50/100-P3U30-PM 24kV 16kA 630A WITH THERMAL SENSOR
Kode Produk SMAIRSET DMVLA MOT220VAC-CT50/100
Nama Produk PANEL CUBICLE SMAIRSET DMVLA MOT220VAC-CT50/100-P3U30-PM 24kV 16kA 630A WITH THERMAL SENSOR
Keterangan LBS - SMAIRSET 24kV 630A SCHNEIDER ELECTRIC
Brand Schneider Electric
Rated Current 630A
Breaking Capacity 16kA
Manual / Motorized Motorized
Tipe SMAirSET
Ketersediaan Stok
Download the MOT220VAC-CT50/100 Secondary Air Insulated Switchgear, SM AirSeT, disconnectable circuit breaker unit DMVL-A 24kV 630A 16kA 1s MOT220VAC-CT50/100-P3-PM, by clicking here!
Panel Cubicle Schneider Electric
Panel Cubicle Functions:
  • Protecting the circuit from damage due to electrical interference or overload
  • Distributing electricity from the main source to various electrical equipment and loads
Technical Characteristics:
  • Product Code : SMAIRSET DMVLA MOT220VAC-CT50/100
  • Brand : Schneider Electric
  • Product Name : PANEL CUBICLE SMAIRSET DMVLA MOT220VAC-CT50/100-P3U30-PM 24kV 16kA 630A WITH THERMAL SENSOR
  • Description : LBS - SMAIRSET 24kV 630A SCHNEIDER ELECTRIC
  • Manual/Motorized : Motorized
  • Breaking Capacity : 16kA
  • Rated Voltage : 24kV
  • Rated Frequency : 50 Hz
  • Rated Current : 630A
  • Type of Insulating Gas : Pure air
  • Mass : 407 kg
  • Height : 1600 mm
  • Width : 750 mm
  • Depth : 1220 mm